… a máme rok 2020 …

Než jsme ho ale přivítali, všude předcházely velké přípravy. I u nás ve všech odděleních školní družiny.

Nejdříve jsme se chystali na čerty: děti se těšily i obávaly a vyráběly čertíky ze silonek a pilin. Stihli jsme i představení divadla Řimbaba Čertovská pohádka v kulturním centru, které se dětem moc líbilo. Pak  už z nich všechny obavy spadly a bylo jen těšení na Vánoce. Adventní čas jsme zahájili přípravami a povídáním nejenom o svátcích, o vánočních zvycích  i rodinných tradicích.

Vyzdobili jsme si třídy ŠD, vyráběli jsme stromečky, svícny, různé závěsy a ozdoby na školní vánoční výstavu, připravovali přáníčka a svícny, kterými jsme pak v posledním týdnu před Vánocemi obdarovali babičky a dědečky v pečovatelském domě. Navštívili jsme také zaměstnance městského úřadu, kteří nás opět vřele přivítali. Doufáme, že je děti svým vánočním vystoupením potěšily.

V posledním týdnu nás předčasně navštívil Ježíšek a děti pod stromečkem našly dárky. Než si je ale rozbalily, zazpívali jsme si koledy, vyzkoušeli některé vánoční zvyky a poskládali zapálené svícny do naší tradiční Vánoční spirály.

Za radost z dárků děkujeme sponzorům: p. Olívie Valtová, INTERIORS manufakture & design a.s. Kasejovice, Engineering Blatná s.r.o., P+V ELEKTRONIC spol.s r.o., KLAUS Timber a.s., Agrochov Kasejovice-Smolivec a.s., MECOTRONIC s.r.o. a KOVO KASEJOVICE KLIMA s.r.o. a přejeme šťastný a úspěšný rok 2020.

Publikováno: 10.01.2020

Aktualizováno: 10.01.2020