ÚKOLY PRO ŽÁKY (archiv dokumentů)

Z důvodu mimořádných opatření a s tím souvisejícím uzavřením škol si dovolujeme upozornit rodiče a zejména žáky, že nemají prázdniny. V tomto období bude výuka probíhat domácí formou vzdělávání a samostudiem.

Pokyny, úkoly, poznámky a další informace týkající se například hodnocení a termínů odevzdání úkolů najdete u jednotlivých tříd/vyučujících:

O dalších možnostech procvičování učiva se můžete dočíst i v článku Jak zvládnout výuku po uzavření škol: tipy na online aplikace.

V souvislosti s opatřením vlády o uzavření všech škol se některá nakladatelství rozhodla poskytnout všem žákům, učitelům i školám elektronické učebnice ZDARMA (akce platí až do ukončení preventivních opatření). Tyto materiály jsou ideální pro domácí procvičování rodičů s žáky. Můžete tedy využít například:

nakladatelství Nová škola

• nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., spustilo 16.3.2020 online výuku pro žáky 1. ročníku přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným. Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00 na YouTube kanálu Online výuka. Není nutné přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.

nakladatelství Fraus

Scio

Nakladatelství Nová škola - Duha Brno

DIDAKTA (zájemci o příhlašovací údaje napište na cervena@zskasejovice.cz)

• aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
  • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora
  • prosíme rodiče, aby prozatím nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná
  • Akce platí do odvolání - předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

Aktuální do: 31.05.2020