Pythagoriáda na ZŠ Kasejovice

V úterý 11. února se vybraní žáci ZŠ Kasejovice účastní 37. ročníku matematické soutěže.

Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Je určena všem žákům 5., 6., 7.a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku. Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Úlohy této soutěže vycházejí ze znalostí matematiky odpovídajících ročníků ZŠ a víceletých gymnázií, zúčastnit se této soutěže může každý žák příslušného ročníku - není tedy nutné být matematickým talentem.

Příklady rozvíjí mj. prostorovou představivost či logické uvažování. Soutěž má dvě kola školní a okresní. Informace o konání okresního kola zjistíte u příslušného krajského garanta. Při této soutěži se nepoužívají ani tabulky, ani kalkulačky.

(zdroj http://www.nidm.cz/talentcentrum/souteze/pythagoriada)

OKRUHY, ZE KTERÝCH BUDOU VYBÍRÁNY PŘÍKLADY PRO ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA V JEDNOTLIVÝCH ROČNÍCÍCH

5. ročník
Obor přirozených čísel (početní operace, znázornění na číselné ose, slovní úlohy, zaokrouhlování, aritmetický průměr)