Soutěž Požární ochrana očima dětí a mládeže už má své vítěze

Již před časem jsme zmiňovali, jak ochotně se děti ze základní školy zapojily do výtvarné soutěže věnované hasičské tématice.

A už známe vítězné obrázky. Soutěže se v okresním kole zúčastnilo 186 prací z různých škol po celém okrese. Z naší školy bojovaly o zájem poroty vždy 3 výkresy z každé kategorie, celkem tedy 12 obrázků. Velice nás potěšilo, že i letos některé z výtvorů našich žáků porota ocenila. V kategorii ZŠ 1 (1. a 2. třídy) skončila se svým skvělým obrázkem na 3. místě Monika Kabelková, v kategorii ZŠ 2 (3.-5. třída) vybojovala 2.misto Jana Stupková a v kategorii ZŠ 4 (8. a 9. třída) zabodovala svým výtvarným projevem Andrea Bašniková. A jelikož už proběhlo i vyhodnocení krajského kola, můžeme gratulovat naší talentované žákyni Monice Kabelkové, která se umístila na 3. místě i v krajském kole této soutěže. Děkujeme všem soutěžícím za reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Původní článek z 15.03.2023

Požární ochrana opět zujala naše žáky

Žáci ZŠ Kasejovice se i v roce 2023 s chutí zapojili do celorepublikové výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže.

Tvořili všichni, a tak jsme se opět mohli přesvědčit, že naše škola má spoustu šikovných výtvarníků. Téma děti zajímá, a tak vzniklo nepřeberné množství krásných obrázků zachycujících záslužnou práci požárníků. Porota z řad vyučujících měla velký problém vybrat v každé ze 4 kategorií jen tři nejlepší práce na postup do okresního kola. Výkresy, které nakonec postoupily, si můžete prohlédnout v obrazové galerii. Držíme palce, aby některý z nich zase oslovil odbornou porotu a postoupil do krajského kola, tak jako se to pracím našich žáků podařilo už mnohokrát. Spousta dalších nádherných obrázků je k vidění na nástěnkách školy. Všem žákům patří pochvala za zaujetí, s kterým pracovali.

Požární ochrana očima dětí

Autor článku: Mgr. Iveta Flajšmanová