Seznámení se školním a klasifikačním řádem ZŠ Kasejovice (archiv dokumentů)

Upozorňujeme, že je povinností každého zaměstnance školy, žáka a zákonného zástupce žáka se seznámit se školním a klasifikačním řádem. Zákonný zástupce žáka po přečtení řádu podepíše prohlášení v notýsku resp. v žákovské knížce, že byl se ŠŘ seznámen.

Od 1.9.2023 došlo k úpravě znění školního i klasifikačního řádu, odkaz na jednotlivé řády ZDE. Pokud mají zákonní zástupci zájem, mohou si vytištěný ŠŘ i KŘ vypůjčit u třídního učitele.

Školní řád

• Od 4. třídy se hlavním komunikačním prostředkem mezi školou - žákem - zákonným zástupcem stane elektronická žákovská (EŽK). Přesto i nadále budou mít žáci k dispozici papírovou žákovskou knížku, kam se budou zapisovat informace ohledně změny organizace výuky, plánovaných školních akcí, sdělení o chování žáka (poznámky a kázeňská opatření) a případně omluvenky žáka. Jedná se o sdělení, u kterých je nutný podpis zákonného zástupce. Oproti tomu jednotlivé známky se budou zapisovat pouze do EŽK. Pokud máte problémy s přihlášením do aplikace, kontaktujte paní učitelku Hanu Červenou cervena@zskasejovice.cz.
  • Omluvenku po nepřítomnosti žáka ve škole může zákonný zástupce zaslat i prostřednictvím EŽK.
  • Žák může být během vyučování uvolněn pouze pokud si ho zákonný zástupce osobně vyzvedne ve škole, nebo zákonný zástupce požádá o uvolnění písemně. V žádosti musí být vždy uveden datum a čas odchodu žáka ze školy. O dřívějším odchodu z výuky může zákonný zástupce informovat také prostřednictvím EŽK, v tomto případě musí být zpráva odeslána den předem.
  • Po dobu pobytu ve škole žák nesmí používat mobilní telefon, pokud vyučující v rámci výuky nerozhodne jinak. Mobilní telefony jsou tedy pro žáky zakázané i o přestávkách.

Klasifikační řád

• Mění se systém udělování kázeňských opatření. Žák může v daném pololetí obdržet více důtek ředitele školy. Současně s třetí důtkou ředitele školy mu bude snížena známka z chování na 2, v případě čtvrté důtky bude žák na vysvědčení hodnocen známkou 3 z chování.

Aktuální do: 30.09.2023