Microsoft Teams pro vzdělávání (archiv dokumentů)

aktualizováno 6. září 2021

Aktualizace pro školní rok 2021/2022

Ve školním roce 2021/2022 nebude aplikace Teams hromadně využívána, vše závisí na konkrétních vyučujících, zda a jakým způsobem budou Teams využívat. O případném využití Teams budou žáci informováni ve škole během výuky.

ARCHIV ZPRÁV (ze školního roku 2020/2021)

Přehled toho nejdůležitější najdete v tomto návodu pro žáky.

1) PŘIHLÁŠENÍ DO SYSTÉMU

Do systému se lze přihlásit pomocí aplikace, kterou lze nainstalovat do chytrých telefonů, tabletů, stolních počítačů, notebooků apod. Vždy stahujte aplikaci pouze od ověřených poskytovatelů (nejlépe přes webové stránky Microsoft Teams). Plnohodnotné je ale i přihlášení pomocí webových prohlížečů (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, ...) přes tento odkaz (na uvedené stránce zvolte Přihlásit se). Ve všech případech máte možnost zvolit trvalé přihlášení (tzn. že po otevření aplikace nebo příslušné webové stránky již budete přihlášeni).

K přihlášení potřebujete uživatelské jméno, které je ve tvaru jmeno.prijmeni@zskasejovice.cz (je nutné vždy napsat celou adresu včetně části @zskasejovice.cz). Při první registraci zadáte přidělené dočasné heslo a vzápětí budete vyzváni k volbě nového hesla (nové heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků a musí obsahovat malá a velká písmena a číslice nebo znaky). Pokud své heslo zapomenete, kontaktujte učitelku Hanu Červenou (cervena@zskasejovice.cz).

2) PŘIHLÁŠENÍ 2 A VÍCE UŽIVATELŮ NA JEDNOM ZAŘÍZENÍ

Pokud potřebujete na jednom zařízení přihlásit 2 a více uživatele, doporučuji jednoho uživatele přihlásit přes staženou aplikaci a další uživatele přihlásit v různých webových prohlížečích. Všechny přihlášené účty budou fungovat plnohodnotně. Jediné, co nebudou moci všichni uživatelé najednou, je vést videohovor.

NAPŘÍKLAD:

• uživatel 1 bude trvale přihlášen přes aplikaci instalovanou v PC - bude mu tedy stačit na ploše otevřít složku Microsoft Teams
  • uživatel 2 otevře webový prohlížeč Google Chrome, zadá adresu teams.microsoft.com a přihlásí se do systému (pokud při prvním přihlášení zvolí ULOŽIT HESLO nebo ZŮSTAT TRVALE PŘIHLÁŠEN, stačí otevřít příslušnou webovou stránku a již bude přihlášen).
  • uživatel 3 otevře webový prohlížeč Microsoft Edge (dříve Internet Explorer), zadá adresu teams.microsoft.com a .... (dále již postupuje jako uživatel 2)

3) NEJČASTĚJŠÍ POTÍŽE PŘI INSTALACI

a) Telefon nebo tablet hlásí plnou paměť - v tom případě budete muset ze zařízení odinstalovat některé předešlé aplikace (hry apod.) nebo smazat staré/nepovedené fotky a videa. Připomínám, že účast na distanční výuce je povinná, měli byste si tedy rozmyslet, které aplikaci dáte přednost.

b) Aplikace po vás vyžaduje vyplnit osobní údaje, číslo karty apod. - nemáte tu správnou aplikaci. Aplikace Teams je zdarma a k registraci potřebujete pouze uživatelské jméno a heslo. Rozhodně nikam nezadávejte své osobní údaje a už vůbec za aplikaci neplaťte.

c) Aplikace hlásí, že uživatelský účet neexistuje - přesvědčte se, že zadáváte celé uživatelské jméno ve tvaru jmeno.prijmeni@zskasejovice.cz.

d) ostatní - pokud se vám stále nedaří aplikaci nastavit, kontaktujte Hanu Červenou (cervena@zskasejovice.cz).

4) ZÁKLADNÍ ORIENTACE V PROSTŘEDÍ

Doporučuji prostudovat tuto příručku.

Kdo je v aplikaci přihlášen, zjistíte z kolečka vpravo nahoře, kde je avatar (profilový obrázek) nebo dvě písmena (počáteční písmena jména a příjmení). Kliknutím na toto kolečko si můžete aplikaci přes NASTAVENÍ přizpůsobit, nebo se také z aplikace ODHLÁSIT.

Po přihlášení do systému máte v levém sloupci přehled nejdůležitějších záložek.

Přehled soukromé konverzace (zasílání zpráv, videohovory, lze posílat i soubory apod.). V rámci Teams lze komunikovat se všemi žáky a zaměstnanci školy ZŠ Kasejovice, stačí v horní části napsat do pole HLEDAT jméno. Do chatu vám také bude "robot" (Assignments) posílat informace týkající se zadaných/vrácených úkolů.

Každý žák je součástí týmu - tedy buď konkrétní třídy (1. stupeň), nebo i jednotlivých předmětů (2. stupeň).

V zadání je přehled všech zadaných úkolů ze všech předmětů. Úkoly jsou rozděleny do 2 kategorií - Zadáno (úkoly, které nejsou splněny) a Dokončeno (splněné úkoly).

VELICE DŮLEŽITÉ SLEDOVAT - V kalendáři se objevují rozvrhované online hodiny. Ke konkrétní hodině se v uvedený čas (ale třeba i o několik minut dříve) musíte  přihlásit - stačí na událost v kalendáři kliknout a zvolit PŘIPOJIT SE.

Aktuální do: 30.06.2022