Vědomostní soutěže

Během několika minulých týdnů na 2. stupni probíhala školní kola vědomostních soutěží.

Proběhla školní kola olympiád v českém jazyce, anglickém jazyce a dějepisu. Do okresních kol postupovali Vojtěch Hokr, Miriam Bajzová, Jan Jára, Kristina Janská, Zuzana Cinová, Jitka Kušková, Michal Kušnírik a Jakub Kalbáč. V případě olympiády z matematiky pro 5. a 9. ročník proběhlo okresní kolo online a naši žáci se prezentovali opravdu výborně: v kategorii pro 5. ročník Vojtěch Šampalík obsadil 2. místo, v kategorii pro 9. ročník vybojovala Eliška Šampalíková 3. místo a Zuzana Cinová 4. místo. Okresní kola ostatních olympiád probíhala prezenčně, v humanitních oborech byl také o soutěže intenzivnější zájem. V olympiádě z anglického jazyka obsadil Jan Jára v kategorii pro 8. a 9. ročník 9. místo, Michal Kušnírik 14. místo, což v podmínkách naší školy představuje úspěch. Velký úspěch zaznamenala v olympiádě z českého jazyka Zuzana Cinová, v konkurenci 35 účastníků obsadila 7. místo, radost nám udělala i Kristina Janská 12. místem.

Všem účastníkům soutěží děkujeme za účast a projevenou snahu.

Autor článku: PhDr. Jaroslava Mlsová

Publikováno: 05.04.2022