Mikulášská nadílka 2022

Tak, jako každý rok, i letos do naší školy přišel mezi děti Mikuláš s andělem a čerty v podání deváťáků.

Děti na 1. stupni už v pondělí 5. prosince tušily, že se něco bude dít. Některé se těšily, ale některé se i trochu bály.

Nicméně všechny děti s malou dušičkou uvnitř dychtivě poslouchaly, zda neuslyší líbezný zvoneček na Mikulášově berli, nebo čertí řinčení řetězů. Nakonec se děti přece jen dočkaly a do tříd vstoupil Mikuláš, anděl a banda špinavých čertů. Mikuláš znal bezezbytku všechny hříšníky a společně s čerty jim také řádně domlouval. Všechny děti se poté snažily co nejlépe zarecitovat připravenou básničku, za což jim byla dána sladká odměna.

A jak to celé dopadlo? Nakonec radost z příchodu mikulášské návštěvy byla větší než obavy a čerti chtě nechtě odešli ze školy s prázdnou!

Autor článku: Mgr. Veronika Havlíková

Autor fotografií: Mgr. Hana Červená