Začátek školního roku 2012/2013

Pondělí 3. září otevřelo nový školní rok 2012/2013.

Na tento den netrpělivě čekali zejména prvňáčci, kteří do kasejovické základní školy přišli v doprovodu svých rodičů a prarodičů. Než stačili usednout do lavic ve své třídě, před školou je a jejich starší spolužáky přivítali ředitel školy Jaroslav Viktora, starostka města Ka-sejovice Marie Čápová a učitelé. Po úvodních proslovech ředitele školy a starostky města se žáci rozešli do tříd, kde se jich ujaly jejich třídní učitelky, aby je seznámily s tím, co je v letošním školním roce čeká a nemine.
Osmnáct malých prvňáčků přivítala ve vyzdobené třídě jejich třídní učitelka Marie Růžicková společně se starost-kou města Marií Čápovou, která jim předala pamětní list, který jim bude připomínat tento slavnostní okamžik. Poté již začali poznávat, co to znamená být školou povinný a co všechno se v první třídě naučí. Následující den čekalo na prvňáčky setkání s jejich patrony, kteří je budou v kasejovické základní škole provázet celé dva roky.

Autor článku: Štěpánka Löffelmannová

Publikováno: 04.09.2012