Vinohradské divadlo hrálo G. B. Shawa

Na pátek 13. dubna připravili učitelé kasejovické základní školy pro své žáky zájezd do pražského Divadla na Vinohradech.

Na programu byla divadelní hra světoznámého anglického dramatika irského původu Georga Bernarda Shawa Pygmalion. Představení všechny návštěvníky dokonale bavilo od začátku až do konce. Jako inspirace k napsání hry posloužil autorovi příběh o bájném sochaři Pygmalionovi, který si umanul vdechnout život soše, do které se zamiloval.

V Shawově pojetí Pygmaliona představuje profesor fonetiky Henry Higgins, jenž se rozhodne, že z obyčejné pouliční prodavačky květin Lízy Doolittlové vychová dámu, která se dokáže dokonale chovat a pohybovat v nejvyšších společenských vrstvách. O to, že se mu tento úkol podaří splnit, se vsadí se svým přítelem plukovníkem Pickeringem. K proměně ovšem v závěru nedojde pouze u Lízy Doolittlové, která okouzlí společenskou smetánku, ale i u samotného profesora. Hlavních rolí se zmocnili Šárka Vaculíková, Jan Šťastný, Tomáš Töpfer, Svatopluk Skopal, Naďa Konvalinková, Libuše Švormová a Denny Ratajský. Za skvělé herecké výkony byli herci odměněni dlouhotrvajícím potleskem.

Autor článku: Mgr. Štěpánka Löffelmannová

Publikováno: 23.04.2018