Úspěchy kasejovických žáků v atletických soutěžích

I v letošním roce se žáci z atletického kroužku účastnili několika halových soutěží.

Dne 16.11. se konaly  v Českých Budějovicích halové závody Velká cena SK Čéčova. Závodilo se na tratích 50 m, 60 m, 300 m. Těchto závodů se zúčastnili Adam Fous a Lia Vilhelmová a přivezli si celkem 6 medailí, Lia Vilhelmová tři bronzové, Adam Fous dvě bronzové a jednu stříbrnou. V silné konkurenci dětí z velkých oddílů to byl nevšední úspěch.  V neděli 2.12.2015 se v Českých Budějovicích konala Mikulášská hala, opět běžecké závody na  50m, 60m a 300 m. Tentokrát bronzovou medaili získala pouze Lia Vilhelmová v běhu na 60m. Těchto závodů se zúčastnilo ještě 5 žáků z Kasejovic: Jaroslava Jarolímová, Zuzana Kubíková, Adriana Hošková, Jan Matějka a Martin Lála. U jmenovaných se jedná většinou o první atletické závody, medaile byly zatím nedosažitelné. Je třeba ocenit především snahu a zarputilost, se kterou se všichni do závodů vrhli.

Dne 16.12.2015 se na Střední odborné škole Blatná konal 25. ročník soutěže ve skoku vysokém Vánoční laťka. Z kasejovické školy se dostavilo celkem 9 žáků: Dominik Palečko, Monika Juráčková, Eliška Lukšíková, Markéta Merhoutová, Jonas Reichelt, Adam Fous, Karel Čada, Josef Mála, Marek Kuneš. I odtud máme medailové úspěchy. V kategorii žáků zvítězil Karel Čada (150 cm), třetí místo obsadil Adam Fous (145 cm). V kategorii žákyň získala bronzovou medaili Markéta Merhoutová (120 cm). Asi největší aplaus si vysloužil za své výkony Dominik Palečko, překonal 125 cm, přičemž sám měří 139 cm.

Po Novém roce na nás čeká ještě několik halových závodů, asi nejdůležitější bude halový krajský přebor v Praze.

Autor článku: Mgr. Jaroslava Mlsová

Publikováno: 03.01.2016

Aktualizováno: 02.12.2019