Sportovní (ne)úspěchy

Podzim byl bohatý na sportovní akce.

Ve čtvrtek 29. 9. 2016 se děvčata zúčastnila Okresního přeboru v přespolním běhu v Chlumčanech. V kategorii III (6., 7., 8. třída) se zúčastnily soutěže jednotlivců i soutěže družstev Lia Vilhelmová, Veronika Krejčová, Lucie Bártová a Tereza Melounová. Lia Vilhelmová se stala vítězkou kategorie, 1. místo vybojovala v konkurenci 33 závodnic. Děvčata v soutěži družstev obsadila skvělé 3. místo. Pro naši školu je výborným vysvědčením, že jsme z poměrně malého počtu děvčat dokázali sestavit tým, který může konkurovat i větším školám. V kategorii IV (9. třída) se zúčastnily soutěže jednotlivců Kateřina Řehořová, Anna Fialová a Markéta Merhoutová. Děvčata startovala i přes drobné zdravotní potíže, snad možná proto  jejich výkony stačily jen  na umístění ve druhé polovině startovního pole.

30. 9. 2016 se chlapci již tradičně účastnili školského fotbalového poháru Coca Cola Cup. Našemu družstvu chyběl nejen brankář Matěj Petrášek, ale chyběla i vůle a chuť hrát. Utkání se ZŠ Blatenská Horažďovice tak skončilo výsledkem 13:1 pro hosty. Doufejme, že příští ročník přinese optimističtější výsledek.

Autor článku: PhDr. Mlsová Jaroslava

Publikováno: 30.09.2016