Školní výlet na zříceninu hradu Kašperk

Jako každý rok jsme se těšili na školní výlet.

V měsíci dubnu jsme se dozvěděli, že pojedeme na Šumavu a sice na hrad, přesněji řečeno na zříceninu hradu Kašperk. Pan učitel nás seznámil s tím, jak půjdeme daleko a co máme mít s sebou. Jediné, co nikdy nevíme předem, je jaké bude počasí.

Konečně je tu středa 31.5. – den našeho výletu. Odjíždíme z náměstí dvěma autobusy. Na výlet jedeme společně se třetí a čtvrtou třídou. Cesta trvá skoro hodinu a půl. Z parkoviště jsou to na hrad pěšky necelé dva kilometry. Během tůry si fotíme pěkné scenérie šumavské přírody. Před hradem je malý stánek se suvenýry, kde si většina z nás kupuje něco na památku.

Rozdělujeme se na dvě skupiny. První se jde nejprve podívat na nedaleký Pustý hrádek, odkud je nádherný pohled na zříceninu hradu Kašperk a daleké okolí. My jako druhá skupina odcházíme na hrad, kde se nás ujímá průvodce a společně absolvujeme zajímavou prohlídku hradních prostor. Nakonec jsme si vylezli po strmých schodech na jednu z věží hradu. Odtud byly opět krásné výhledy na okolí. Obě skupiny jsme se pak vystřídaly.

Při zpáteční cestě jsme se ještě zastavili v Kašperských Horách. Prohlédli jsme si městečko, viděli jsme Policii Modravu, hezký kostel a radnici na náměstíčku.

Pak se všichni spokojeně vracíme domů, do Kasejovic, kde nás čekají rodiče. Podělíme se s nimi rádi o zážitky z letošního školního výletu.

Obrázky nakreslily Eliška Šampalíková a Zuzana Cinová, žákyně 4. třídy.

Autor článku: Barbora Levá, Alena Fenková, Sasha Blank, Tomáš Nyiri, Marie Červená, žáci 5. třídy

Publikováno: 05.06.2017