Školní výlet 2013

Žáci 6. a 7. třídy obdivovali krásy jižních Čech.

Dne 28.5. se žáci šestého a sedmého ročníku vydali na školní výlet. První zastavení nás čekalo v krásném, romantickém zámku Hluboká nad Vltavou ze 13. století, ke kterému jsme se z nedalekého parkoviště přepravili cestou do kopce výletním vláčkem, což většině žáků vykouzlilo úsměv na rtech a spokojenost z netradičního záitku.

Po chvíli čekání se nás zde ujala příjemná paní průvodkyně, která nás zavedla do zajímavých komnat plných historického vybavení a někdy až strašidelných obrazů, z nichž na nás bedlivě upírali zrak mocní a významní vládci minulosti. Po skončení prohlídky jsme se všichni prošli úchvatnou zámeckou zahradou plnou krásných květin a mohutných stromů.

Naše další cesta nás zavedla do Zoologické zahrady Ohrada. Před výstupem z autobusu nám naše paní učitelky Iveta Flajšmanová a Štěpánka Löffelmannová rozdaly kartičky s telefonním číslem pro případ komplikací a mohli jsme vyrazit samostatně po skupinkách, což jsme přijali s povděkem. V poměrně rozsáhlém a útulném areálu ZOO se nám moc líbilo, protože jsme si v klidu mohli prohlédnout spoustu zvířat z různých koutů světa. Poté nás čekal už jen vysněný rozchod ve starobylém městě Písek, na který se někteří z nás těšili snad nejvíce. Ten se však oddálil kvůli nepříjemné závadě na autobusu, a protože se výměna prasklé pneumatiky zkomplikovala, museli nám přistavit náhradní autobus, očividně v mnohem lepším stavu. I přes hodinové zpoždění jsme rozchod stihli, peníze jsme utratili za dárky a nadšení jsme se vrátili v pořádku a včas domů.

Výlet se nám líbil, byl poučný, zábavný, a to i díky nemalému přispění našich vyučujících.

Autor článku: Lucie Poláková, 7. ročník

Publikováno: 31.05.2013