První den prvňáčků ZŠ Kasejovice 2008

Dávno před zvoněním, které oznamuje začátek vyučování, bylo v 1. třídě ZŠ Kasejovice plno.

V lavicích sedělo všech 15 nových prvňáčků a všude okolo stáli jejich tatínkové, maminky, babičky a mladší sourozenci. Děti měly na lavicích připraveny nové učebnice, sešity i dárečky od školy a sponzorů – pastelky, modelínu, tužky, pexeso, rozvrhy, něco na mlsání i k pití.
Ve třídě prvňáky přivítala třídní učitelka Martina Brabcová a vychovatelka školní družiny Šárka Vocelková. Brzy po zahájení je přišli pozdravit a popřát mnoho zdaru paní ředitelka Jaroslava Ladmanová, zástupce ředitele Jaroslav Viktora a paní starostka Kasejovic Marie Čápová. Ta dětem přinesla pamětní listy na tento den a krásný dárek – sluníčkový polštářek.
Pak si děti zahrály s paní učitelkou hru s míčem, při které se všem představily a řekly, kde bydlí. Také se naučily novou písničku. Pak je paní učitelka poprosila, zda by jí namalovaly nějaký obrázek. Děti se moc snažily – namalovaly obrázky z prázdnin, od moře, s domečkem, princeznou i koníčkem.
Na závěr přišli s dárečky mezi prvňáky jejich patroni – žáci 8. třídy s třídním učitelem Vladimírem Myšákem. Každý osmák má přiděleného jednoho prvňáka, kterému bude radit a pomáhat. Osmáci budou také v průběhu školního roku pro své svěřence připravovat hry, přírodovědné vycházky a další akce. Dnes je provedli po škole a ukázali jim šatnu a družinu, do které budou chodit.
Přejeme všem prvňáčkům – Markétce, Katce, Aničce, Michalce, Kubovi, Kačce, Jirkovi, Adamovi, Terezce, Matějovi, Adámkovi, Ríšovi, Ondřejovi, Miren a Filipovi hodně úspěchů ve školních lavicích.

První den prvňáčků ZŠ Kasejovice 2008

Autor článku: Archiv