Předvánoční čas zpestřilo žákům putování Mexikem

V úterý 19. prosince zavítala mezi žáky druhého stupně kasejovické základní školy cestovatelka Šárka Walterová.

Přijela, aby se s žáky podělila o své zážitky a poznatky, které načerpala při svém cestování po Mexiku. Prostřednictvím fotoprezentace a krátkých videí měli žáci jedinečnou příležitost procestovat v době adventní nejen tamější turistická letoviska a podmořskou galerii umění, ale také možnost se přenést do mexických pralesů obývaných původním obyvatelstvem či běžné domácnosti Mexičanů.

Součástí přednášky bylo rovněž mladé posluchače seznámit se specialitami místní kuchyně, z nichž mnohé nebyly žákům úplně cizí. Stejně tak měli žáci možnost poznávat rozdíly ve slavení českých a mexických Vánoc. Na závěr se žáci seznámili se základy tradičního mexického tance. Zeměpisná přednáška byla příjemným a obohacujícím zpestřením předvánočního času v kasejovické škole.

Autor článku: Mgr. Štěpánka Löffelmannová

Publikováno: 21.12.2017