Podzim ve školní družině

Fotogalerie z I. oddělení školní družiny

Na začátku nového školního roku jsme v 1. oddělení ŠD přivítali prvňáčky, které čekala spousta nového: v následujícím čase se hlavně formou her seznamovali nejenom se staršími dětmi, což zvládli na jedničku, ale také s novým prostředím – školou. Poznávali prostory školní budovy a učili se orientovat nejen ve škole a ve školní jídelně, ale i v okolí školy. Protože letošní podzimní počasí nám „hodně“ přálo, všechny děti si mohly dostatečně užít pobytu venku, ať už chvilkami na hřišti za knihovnou, tak hlavně časem stráveným na školní zahradě. Tady sportovci hráli fotbal, stavaři stavěli dálnice a tunely na pískovišti, další si užívali skákání na trampolíně, hráli si se švihadly, kreslili chodníkovými křídami, házeli si míčem, vybarvovali omalovánky a sbírali spadané ořechy, které využijeme při vánočním vyrábění. I přes krásné počasí jsme se věnovali společné četbě pohádek a příběhů, hrám v kruhu na židličkách i na zemi, malování i vyrábění. Použili jsme barevný karton na ovoce, houby, listy, draky, „pekli” jsme hnětýnky… Z kartonu a papírových talířů jsme vyráběli dýně a jednu, od pana Tesaře ze Lnář, jsme vydlabávali a vyřezávali. Domů si děti na svátek Halloween odnášely ducha vyrobeného z plechovek od kompotů. Nezapomněli jsme ani na přírodniny. Ze šišek si čtvrťáci vyráběli ježky, použili jsme také spadané listy, kaštany a žaludy. V pondělí 12. listopadu přijelo Divadlo Řimbaba z Plzně s pohádkou Ledová královna, která nás naladilo na blížící se předvánoční čas.

Školní družina podzim 2018

Autor článku: Šárka Vocelková