Lyžařský kurz 2013

Krátká zpráva z lyžařského výcviku konaného ve dnech 14.-18. ledna 2013.

V pondělí 14. ledna 2013 jsme se my, žáci a žákyně 7. a 8. třídy ZŠ Kasejovice, společně s hvožďanskou školou vypravili na školní lyžařský kurz. Dopoledne jsme se ubytovali a odpoledne jsme šli na svah, kde jsme se všichni rozdělili do skupin podle našich lyžařských schopností. Druhý den jsme se nasnídali a vyrazili na sjezdovku. Po obědě jsme měli chvíli klid a pak zase hurá na svah. Po odpoledním lyžování jsme měli dost času, abychom se umyli a navštívili na pokojích, než byla večeře. Vždy po večeři byly přednášky nebo videa o lyžování. Ve středu ráno se všichni nasnídali a šli jezdit. Po obědě jsme se připravili na procházku. Došli jsme na vlakovou zastávku a dojeli na Špičák. Tady jsme se podívali na horskou službu a dozvěděli se, co všechno dělají. Pak jsme vlakem pokračovali do Železné Rudy, kde jsme měli hodinové volno. Čtvrtek proběhl opět na sjezdovce. V pátek dopoledne pro nás na sjezdovce vedoucí připravili závody. Každý se snažil předvést, jak už umí lyžovat. Po obědě se všichni sbalili a čekali na autobus. Po příjezdu k hasičárně v Kasejovicích na nás už čekali naši rodiče.

Autor článku: Pavlína Pohanková, Adéla Červená (žákyně 8. třídy)

Publikováno: 20.01.2013