Jaro ve školní družině …

…uteklo jako voda.

Po jarních prázdninách jsme začali vyrábět přáníčka a dárky, které jsme předali babičkám v DPS Kasejovice a potěšili je básněmi a písněmi u příležitosti MDŽ.

A pak nás už čekaly velikonoční přípravy: výzdoba, vyrábění, malování, přáníčka, dárečky domů i pro klienty DPS a zaměstnance MěÚ, které jsme navštívili s pásmem básní a písní před Velikonocemi.

V březnu jsme se dozvěděli spoustu nových informací a zajímavostí při besedě v obecní knihovně. Paní Matějovská připravila poutavé povídání nejen o spisovateli Josefu Čapkovi. Svoji pozornost si děti prověřily při plnění úkolů v pracovních listech s pohádkovými úkoly. S velkým nasazením stříhaly, přiřazovaly, lepily a popisovaly. Beseda se všem moc líbila.

Po Velikonocích jsme se připravovali na Den Země, vyráběli čarodějnice a z malých květináčků vážky a pejsky ke Dni matek a Dni otců.

Před koncem školního roku jsme využili krásného počasí a vyrazili na odpolední výlet do přírody s baťůžky na zádech, dobrou náladou a otevřenýma očima, protože na závěr jsme se usídlili na hřišti a děti ve skupinách plnily úkoly o rostlinách, zvířátkách a dopravních značkách. Všichni na jedničku!

Teď už se všichni těšíme na prázdniny a v září se spoustou zážitků se zase rádi všichni sejdeme.

Autor článku: Šárka Vocelková, vychovatelka ŠD

Publikováno: 28.06.2017