Březen 2013 v základní škole

Březen byl pro nás všechny ve znamení čekání na vytoužené sluníčko, teplo, jaro a Velikonoce.

Ve třídách se místo obrázků sněhuláků a zimních sportů objevily jarní květiny, velikonoční vajíčka, zajíčci a kuřátka a všichni už toužebně očekávali, kdy se jaro dostaví.

Žáci prvního stupně se v průběhu března mohli zapojit se svým výrobkem, obrázkem či dekorací do velikonoční soutěže. Soutěžních výrobků se na výstavě objevilo přes třicet a žáci pak mohli hlasovat pro číslo výrobku, který se jim nejvíce líbil. Až při vyhlášování vítěze se všichni dozvěděli, kdo vlastně byl autorem těchto výrobků, protože soutěž probíhala anonymně. Nejvíce hlasů získal výrobek Adélky Kopřivové ze 3. třídy – velikonoční volejbal, na 2. místě se umístil piliňáček Adrianky Hoškové z 1. třídy, 3. místo obsadila Tereza Jamrišková z 5. třídy se svým velikonočním fitness centrem, 4. místo získala Monika Juráčková ze 4. třídy a o 5. a 6. místo se podělila děvčata Pavlínka Šoralová ze 2. třídy a Ro-zárka Urbancová ze 3. třídy. Všichni zúčastnění dostali sladkou odměnu a své krásné výrobky si odnesli domů, aby jimi vyzdobili své domovy.

V březnu se také konalo školní a následně okresní kolo recitační soutěže. V kategorii 2. a 3. ročníku postoupili do okresního kola Evelínka Matějovská a Matěj Kolář, v kategorii 4. a 5. ročníku Zdeněk Jiřinec a Monika Juráčková. I když možná s drobnou trémou, ale přesto vzorně, reprezentovali naši školu v Blovicích a ukázalo se, že mají opravdu talent. Evelínka Matějovská si přivezla čestné uznání poroty a ostatní si vyzkoušeli, jak je těžké obstát před velkou konkurencí. Do příštího ročníku soutěže mohou všichni pilně trénovat a zlepšovat své výkony.

Ve středu 20. března zavítalo do naší tělocvičny Divadélko ve tři s preventivním programem, který měl dětem ukázat nebezpečí, která na ně číhají v blízkém okolí. Žáci shlédli ukázky situací, které je mohou v každodenním životě potkat. Sami pak měli problémovou situaci odhalit a naučit se při ní správně chovat. U mnoha žáků bylo vidět, že jsou o těchto nástrahách a úskalích dobře poučení a uměli by se v krizové situaci správně zachovat. Všem se nám divadélko líbilo a rádi zase příště shlédneme podobně vydařené představení.

Autor článku: Jana Minaříková

Publikováno: 31.03.2013