Vinnetou nás překvapil

Žáci 5. a 6. ročníku ZŠ Kasejovice navštívili 21.5. divadlo v Příbrami, které se tentokrát volně inspirovalo knihami Karla Maye.

Divadelní představení Vinnetou však nemělo s klasikou  příliš společného, snad jen postavy a námět, který parodovalo. Malé i větší diváky pobavila hravost, hudebnost i komediálnost inscenace, která přinesla úplně nový příběh, v němž na Divoký západ přijíždí dva němečtí inženýři - Old Shatterhand a zemědělec Otto, který chce na indiánském území pěstovat řepu. Z toho důvodu také Otto unese Vinnetouovu milou Ribanu, aby mohl apačského náčelníka vydírat.V roli slavného indiánského náčelníka se představil Petr Florián, jeho bílého bratra - přitroublého Oldu - hrál Jiří Vojta. Padouch Otto oblečený v kroji (Filip Műller) zaujal všechny svou komolenou poněmčenou mluvou, Vladimír Senič pobavil jako zpomalený šaman.  Dětem se však nejvíce líbili Robert Tyleček a Lukáš Typlt v roli koní a hlavně skunků stříkajících i do diváků ze samopalu svůj “páchnoucí” sekret.  Děti si v této rodinné komedii užily písničky, humor a bláznivé dovádění, dospěláci ocenili spíš nadsázku, vtipy, narážky a slova písní. Z divadla jsme se všichni vraceli nadšení i překvapení tím, jak vtipně  lze známé téma uchopit.

Autor článku: Mgr. Iveta Flajšmanová

Publikováno: 24.05.2019