Osmá třída a její patronát nad prvňáčky

Od letošního září se čestné funkce patronů nad novou první třídou ujali žáci a žákyně osmé třídy.

Dlužno říci, že již samotné rozdělování na dvojice osmák-prvňák bylo chvílemi dost napínavé. Někdy byl nebývalý zájem o konkrétního patrona, jindy nastaly dohady, kdo dostane žádaného prvňáčka. Vše se ale nakonec podařilo a dvojice, jen občas trojice, byly rozděleny.

Osmáci se své role patronů chopili s nadšením a velká většina z nich chodí pravidelně o velké přestávce za svým „prckem“, aby se poptali, jak se má a zda něco nepotřebuje. Také si jako třída pro své malé spolužáky připravili mnoho zajímavých akcí.

Již na konci září proběhlo zdobení posvícenských placek, tzv. hnětynek. Spolupráce byla dokonalá, osmačky placky napekly, prvňáčci přinesli ozdoby a společně si potom všichni hnětynky ozdobili a také snědli.

Další společná akce čekala obě třídy na konci října, 31. října na oslavu svátku Halloween se škola hemžila čarodějnicemi, mumiemi i oživlými dýněmi. Prvňáci museli projít řadou zapeklitých úkolů, aby si na konci vysloužili sladkou oranžovou odměnu.

5. prosince se ani škole nevyhnulo menší pekelné nadělení, to když do první třídy vtrhlo čtrnáct čertů s Mikulášem a dvěma andílky. Prvňáčci však byli stateční, zazpívali jim písničku a i nějaká ta básnička se objevila. Tím si pekelníky udobřili natolik, že si zasloužili andělskou nadílku. Aby ale na svoje sliby dobrého chování jen tak nezapomněli, dostali také kousek uhlí. Bude-li to u některého prvňáčka potřeba, uhlí si čerty znovu zavolá.

Další akce na prvňáky a jejich patrony z osmé třídy teprve čekají, již teď se ale můžou těšit a doufat, že budou stejně povedené jako ty, které již proběhly.

Osmá třída a její patronát nad prvňáčky

Autor článku: Mgr. Eva Haferníková