Okresní kolo Poháru rozhlasu

9. a 10. 5. 2018 se v Blatné konalo okresní kolo Poháru rozhlasu, atletické soutěže, která v letošním kole oslavila 50 let své existence.

I tentokrát jsme se rozjeli do Blatné, kde jsme se jako družstvo účastnili mimo soutěž, protože patříme do jiného kraje, ovšem jedinci o individuální umístění bojovat mohli. Ve středu se soutěž konala pro kategorii III (žáci 6. a 7. tříd). Asi nejkvalitnějších výkonů dosáhli Evelína Matějovská a Lukáš Mála. Evelíně se nejvíce dařilo ve skoku vysokém, předvedla své absolutní maximum, překonala laťku ve výšce 135 cm. Lukáš Mála  po heroickém finiši v běhu na 1000 m dosáhl času 3:37 a obsadil konečné 2. místo za účasti  téměř 30 startujících. Asi nejvíce překvapila štafeta dívek ve složení Bártová, Matějovská, Červená, Hošková,  po kvalitním výkonu obsadily 2. místo v čase 35,8 s.

10. 5. soutěžila kategorie IV, žáci 8. a 9. tříd. Tento den jsme byli ještě úspěšnější. Nejlepšího výkonu dosáhla Lia Vilhelmová ve skoku dalekém, výkon 502 cm by znamenal medailové umístění i mezi chlapci. Lia ještě přidala stříbrnou medaili za běh na 60 m v čase 8,5 s. Další úspěch v běhu na 60 m zaznamenala Rozárie Urbancová, v čase 8,7 dosáhla na brozovou příčku. A dobrý den završila děvčata štafetou, skončila na 3. místě v čase 33,7 s. Chlapcům se ve velké konkurenci tolik nedařilo, přesto jeden kvalitní výkon nesmíme opomenout. David Šándor ve skoku vysokém překonal laťku ve výši 155 cm, což stačilo na konečné 4. – 6. místo.

Velké poděkování patří všem zúčastněným dětem. Věřím, že i další roky nám budou atletické soutěže přinášet radost a úspěchy.

Autor článku: PhDr. Jaroslav Mlsová

Publikováno: 18.05.2018

Aktualizováno: 02.12.2019