Merkur zaujal i žáky ZŠ Kasejovice

Předvánoční dny si žáci ZŠ Kasejovice zpestřili návštěvou výstavy ke stavebnici Merkur, jejíž expozice doputovala do Blatné.

Třeťáci a později i šesťáci měli v muzeu opravdu na co koukat. Byly zde vystavené modely ze sbírky Jiřího Mládka, jako např. impozantní ruské kolo, starodávný kolotoč, vlakové soupravy, obří model pásového rypadla, letadla nebo část největšího modelu, který z Merkuru vznikl – Ocelové město. Některé modely byly dokonce pohyblivé, což ochotná paní průvodkyně ráda předvedla.

Naši tvořiví žáci se na výstavě nechali inspirovat, a tak pro ně byla následně v muzeu připravena herna se stavebnicí Merkur, kde si mohli ve skupinkách složit a na panel vystavit vlastní modely. Tak vznikly zajímavé scenérie s vánoční tematikou, se zimními sporty a snad nejvíce zaujal všechny výtvor představující hromadnou havárii na D1. Pracovníci muzea nám výrobky žáků dokonce nafotili, abychom se mohli pochlubit i ve škole.

Děti byly nadšené, zažily hraní z mládí svých rodičů. Výlet se velmi vydařil a výstavu můžeme jen pochválit. Škoda, že jsme kvůli odjezdu vlaku neměli víc času ke hraní. Merkur zkrátka opravdu baví všechny generace.

Merkur zaujal i žáky ZŠ Kasejovice

Autor článku: Mgr. Iveta Flajšmanová

Autor fotografií: Mgr. Iveta Flajšmanová, Mgr. Jitka Matasová, zaměstnanci Městského muzea Blatná

Publikováno: 21.12.2018