Exkurze Krsy

Dne 11. 4. navštívili žáci 8. a 9. třídy v rámci EVVO Enviromentální centrum Krsy.

Zde je v novém moderním nízkoenergetickém centru přivítala skupinka 3 lektorů, se kterými si postupně prošli nejrůznější aktivity týkající se života na naší planetě, od přírodovědně-historického kvízu, přes znalosti o třídění odpadu, lidském těle i ČR, až po zdroje energie včetně alternativních.

Všem se velmi líbilo interaktivní pískoviště s projekcí různých krajinných podmínek – vrstvením písku vznikaly hory, prohloubením vodní plochy, dokázal simulovat déšť i proudění vzduchu apod. V závěrečné části byli žáci seznámeni s problematikou světelného smogu, jaká jsou jeho rizika a jak by se dal omezit.

Celá návštěva centra byla velmi vydařená a žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací.

Autor článku: Mgr. Eva Kodadová Haferníková

Publikováno: 30.04.2019