Duben – měsíc divadla

V letošním roce se v měsíci dubnu žáci 2. stupně účastnili hned dvou divadelních představení.

13. 4. 2018 se vybraní žáci 6. až 9. třídy vypravili do pražského Divadla na Vinohradech, aby shlédli komedii Pygmalion od G. B. Shawa. Mohli jsme se již předem těšit na řadu hereckých hvězd, např. Jana Šťastného, Šárku Vaculíkovou, Tomáše Töpfera. Hra  samotná předčila veškerá očekávání. Komedie ve svižném tempu přinášela řadu nezapomenutelných hereckých kreací nejen od hvězd, ale i od herců malých rolí. A i když hra je označena jako komedie, divák během představení přemýšlel i o méně humorných tématech. Zajisté bychom si všichni přáli, abychom i v budoucnu navštěvovali představení, která končí neutuchajícím potleskem. Více se dočtete zde.

19. 4. 2018 se žáci 6. a 7. ročníku rozjeli do Plzně do Divadla Alfa. Čekal je zážitek prvotně určený výhradně dětem: hra Šimona Olivětína inspirovaná románem Julese Verna Cesta do středu Země. Hra efektně kombinovala film, činohru a loutkářskou práci. I toto představení bylo pro nás zážitkem nevšedním.

Autor článku: PhDr. Jaroslav Mlsová

Publikováno: 23.04.2018