Podpora podnikatelských znalostí žáků ZŠ

Naše škola se zapojila do projektu Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje.

Pro zobrazení prezentace firmy klikněte ZDE.

Naše škola se zapojila do projektu Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje s názvem Podpora podnikatelských znalostí žáků ZŠ (reg. č.: CZ.1.07/1.1.00/54.0030). Projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Jedná se o pilotní projekt, který v nadregionálním rozsahu zkouší aplikovat zjednodušený model tzv. fiktivních firem, který se osvědčil na středních školách, na školy základní. Cílem projektu je seznámit žáky s problematikou podnikání, zvýšit jejich finanční gramotnost a schopnost aplikovat teoretické znalosti do praxe, ale také podpořit jejich měkké dovednosti – zejména schopnost prezentace a práce v týmu.

Na naší škole jsme založili 1 minipodnik (fiktivní firmu). V oblasti výroby se budeme zabývat ručně vyráběnou paličkovanou krajkou, následně potom obchodem a marketingem, abychom dokázaly zajistit odbyt vyrobenému zboží. Do podnikání se zapojily žákyně 6., 7. a 9. ročníku pod vedením pí uč. Haferníkové.